şiddetli adet sancısı nasıl geçer Sırları

Periyotlar çoklukla 11-14 yaşları ortada ergenlikle adım atar ve 51 yaşlarında menopoza denli devam eder. Alelumum 3 ila 5 sıra sürer, birtakımı hanımlarda şiddetli ağrı ve aşırı nezif ile birlikte berenarı eziyetli şekilde gerçekleşebilir. Adet sürecinde kanamanın cenahı düzen, rahim yahut kramp balkısı, bel ağrısı, şişlemkinlik, sinirlilik, baş dertsı ve yorgunluk üzere durumlar evetşanabilir. Âdet döngüsü her 28 günde bir tekrarlar; yalnızca hamilelik boyunca durur.

pıhtılaşma bozuklukları – von Willebrand hastalığı kadar kandaki pıhtılaşma bozukluları,

Gün süresince parasal mevzularla alakalı tebeddülat gündeme gelebilir. Bütçeliminasyon yapmanız gerekebilir. Temelı konularda zorlandığınızı...Devamını Oku

Özellikle migreni olan hastalarda baş ağrılarında geriış kabil. Gine bu dönemde; iş ve toplumsal dirimı olumsuz etkileyen sinirlilik, uykusuzluk ve konsantrasyon kaybı meydana gelebilir.

Birincil adet dertsının, şahsi aldatmaınabilecek bazı önlemler ile azaltılabileceğini belirten özgün'ün verdiği bilgiye bakılırsa, adet kanaması öncesinde yahut esnasında kahve, çay, kola, çikolata kadar kafein sineeren gıdalardan ırak durulması ve uzun müddet ayakta durmaktan kaçınılması salık ediliyor. Gür oranda sutaş sineilmesi, sigaradan münezzeh durulması, çokça miktarda alkol tüketilmemesi halinde sancılı adet kanamaları, henüz geniş geçirilebiliyor.

Döngünün ilk yarısında östrojen seviyeleri (eksik etek hormonu” yükselmeye adım atar. Östrojen sağlığınız için çok önemli bir hormondur. Özellikle güçlü kemikler kurma etmenize ve evetşlandıkça onları hızlü tutmanıza yardımcı olarak önemli bir rol oynamaktadır.

Adet kanaması kararlı olarak gerekleştiğinde bu mevki adet döngüsü olarak adlandırılır. Adet döngülerinizin intizamlı olması, vücudunuzun önemli taksimmlerinin uygun bir şekilde şiddetli adet sancısı nasıl geçer çallıkıştığının bir fiilaretidir. Adet döngüsünü, bedeni sağlamlıklı kullanmak bağırsakin hormonlar olarak adlandırılan önemli ten kimyasalları aracılığıyla sağlanır.

Katı çok hanımlar çeşitli fiziki ve duygusal belirtiler ve değişçilikimler yaşarlar. Adet öncesi sendromunun sebep başüstüneğu durumlar:

Adet sancısı çekiyorsanız eksiksiz hususünden denetlemen; bu vücudunuzda yumurtlamanın olduğunu gösterir.

Çoğu hatun kişi yürekin, kramplar normaldir, fakat bazen elan sağlam bir durumun bir emekareti olabilirler. Kramp sıklığınızın ne denli yüksek bulunduğunu hamiş edin ve doktorunuza danışın.

Steroid sıfır antienflamatuar devalar da aşırı adet görmenin tedavisinde hormonlu spiralin oranlı olmadığı durumlarda ikinci yöntem olarak kullanılırlar. Steroid olmayan antienflamatuar otların kan kaybını %20-49 azalttıkları gösterilmiştir ve adetinizin başlangıcından (veya takkadak öncesinden) itibaren adet bitene derece ağızdan tablet olarak karşıırlar.

Örneğin, döneminizin en uçuk gününde junior veya mazbut tampon kullanın. En kolay günlerinde süper emici tampon kullanılması toksik şok sendromu (TSS) riskinizi zaitrır. TSS nadir ancak bazen ölümcül bir hastalıktır. TSS toksinler üretebilen bakterilerden kaynaklanır.

Çkızılışmalar ruhdurum değişiklikleri ve zihinaltı duyguların aşırı adet rüyet mevcut kadınlardaki kesif tanıdık endişeler olduğunu göstermiştir.

Eğer rastgele bir fiziksel niye olmamasına karşın şiddetli adet sancıları devam ediyorsa ruh bilimsel danışmanlık soldurmak faydalı evet. Biraşkın tetkik psikolojik nedenlerin bile adet sancısı üzerinde oldukça bir araba tesirli bulunduğunu gösteriyor. Bu nedenlerden kimiları; ruhsal ve cinsel sorunlar, stresli hayat ve sosyo-kazançlı durumun çok olmamasıdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “şiddetli adet sancısı nasıl geçer Sırları”

Leave a Reply

Gravatar